ЗА БАТЬКІВЩИНИ ПРАВО – ЗА ПРАДІДІВ ЗАКОН !

неділя, 24 липня 2011 р.

ДР. ОСИП ВОЛОЩУК

(1889—1970)

Поручник УГА, нагороджений Хрестом УГА і Воєнним Хрестом; кол. адвокат в Раві Руській, Західня Україна, на еміґрації в ЗСА член і організаційний референт Ньюйоркського Відділу ОбВУА, довголітній службовець Українського Народного Союзу.

Народився 25-го березня 1889 р. у Львові, де одержав початкову і середню освіту та студіював право на правничому факультеті львівського університету. Під час гімназійної науки на формування його світогляду, зокрема української національної свідомости мав чималий вплив його тодішній катехит, сл. п. о. шамб. д-р Юрик. Обов'язкову військову службу в характері однорічного добровольця відбув в 1913/14 рр. при 95 полку піхоти б. австро-угорської армії у Львові. В характері обозного старшини перебув першу світову війну, останньо в ступні поручника. Після розвалу Австрії в листопаді 1918 р. зголосився негайно добровольцем до служби в Українській Галицькій Армії і в її рядах перебув всю кампанію проти поляків у Східній Галичині та проти большевиків на Наддніпрянщині. Спершу був командантом складів обозного матеріялу і збірні коней ДСВС в Тернополі, завданням яких було постачати обозні матеріяли для всього фронту. При першому відвороті УГА став командантом збірні коней і обозів в Іваню Пустім, пов. Борщів. В червні 1919 р. став організатором, а відтак командантом Армійського Запасного Обозу, який підчинявся Команді Етапу Армії.

Після роззброєння поляками останків УГА весною 1920 р. попав у польський полон та був інтернований в таборі полонених у Тухолі, на Поморю. Звідтам утік і опинився в таборі в Ліберці, а згодом в Йозефові, ЧСР. Використовуючи перебування в ЧСР, заокруглив свої правничі студії в німецькому університеті в Празі, де одержав ступінь доктора прав. Після признання Східньої Галичини Польщі в березні 1923 р. повернувся до Рідного Краю та вступив на адвокатську практику у Львові. Склавши адвокатський іспит, відкрив адвокатську канцелярію спершу в Немирові, а згодом в Раві Руській.

Втікаючи перед большевицьким наїздом, перебрався до Братислави, де його брат, д-р Роман Волощук, кол. отаман УГА займав високий пост в міністерстві фінансів. Після того, як большевики замордували того його брата, виеміґрував через Німеччину до ЗСА та поселився в Нью Йорку.

Немає коментарів:

Шукати в цьому блозі

Популярні публікації