ЗА БАТЬКІВЩИНИ ПРАВО – ЗА ПРАДІДІВ ЗАКОН !

неділя, 10 вересня 2017 р.

БУЛАВНИЙ БОГДАН КУРИЛО-СЛОВАК               Богдан народився в січні 1920 року в селянській родині Ярославщини в Західній Україні. Був він найстарший з-поміж трьох братів. Коли мав 11 р., недуга забрала в могилу ще молоду його матір. Батько, школа і громада виховували Богдана на українського патріота. В 1943 р. Богдан вступив в ряди УПА та воював проти німецького, а пізніше польського і совєтського окупантів України.

                Початково Богдан Курило-Словак служив у повстанському відділі к-ра Крісового, пізніше в лемківському курені к-ра Рена і курені к-ра Коника. В 1945 році успішно закінчив повстанський підстаршинський вишкіл в1 Перемищині. Після  вишколу служив в оборонних підвідділах 5-го підпільного райони Сяніччини. В Сяніччині брав участь в численних боях УПА з польським червоним військом. В жовтні 1946-го року був ранений в бою з ВП.

                  В жовтні 1947-го року Словак вийшов у великий рейд з відділами УПА Перемищини і Сяніччини в Західню Европу. В Західній Німеччині перебував у таборі інтернованих вояків УПА в місті Деґендорфі.

                   В 1949 році Богдан Курило-Словак переїхав до США.

Немає коментарів:

Шукати в цьому блозі

Популярні публікації